Originální čisticí systém na bázi separátoru a vody

Rexair LLC, se sídlem v Troy, Michigan, vyrábí čisticí systémy Rainbow už déle než 80 let. Naš legendární filtrační systém na bázi separátoru a vody proslavil produkty Rainbow po celém světě. Dnes si lidé mohou zakoupit čisticí systém Rainbow ve více než 70 zemích po celém světě.

Na začátku…

Původní nápad na bezsáčkový vysavač se zrodil ve dvacátých letech dvacátého století. John W. Newcombe vynalezl „separátor“, tedy zařízení, které bylo určené k oddělování prachu a částic ze vzduchu. Leslie H. Green pochopil opravdový potenciál tohoto vynálezu, spojil s Newcombem síly a vyvinul společně s ním bezsáčkový model „Newcombe Bagless“.

V roce 1929 založil Green novou společnost a nazval ji Rexair, což znamená „Král vzduchu“. Zatímco národ sužovala hospodářská krize, společnost Rexair začala vyrábět, vylepšovat a dodávat na trh čisticí zařízení Rexair.

Rostoucí zájem o produkty Rexair

V roce 1936 do společnosti Rexair nastoupil T. Russ Hill. Hill se nechal inspirovat čističi ulic v Kentucky a přišel s nápadem zakomponovat do přístroje Rexair vodu, která měla zadržovat prach a nečistoty. Díky této inovaci se z čističe Rexair stal jedinečný a exkluzivní produkt. Společnost Rexair přišla s novým sloganem „Wet Dust Can’t Fly!™“(Mokrý prach nelétá).

Koncem 30. let se už stroje Rexair považovaly za něco víc než pouhý vysavač. Schopnost stroje Rexair eliminovat prachové částice a jiné nečistoty v domácnosti výrazně usnadnila život alergikům i osobám trpícím sennou rýmou. Zanedlouho stroj profesionální zdravotníci uznali za průlomový výrobek.

Válečná léta

Když se Amerika zapojila do 2. světové války, společnost Rexair se značně rozrostla. V roce 1941 se společnost Rexair spojila se společností Martin-Parry Corporation z Toleda v Ohiu, čímž získala výrazně větší výrobní kapacity.

Během války společnosti Rexair a Martin-Parry podporovaly válečné snahy USA výrobou schránek na radary, odpalovačů raket a lodních přepážek a obložení.

Když válka skončila, ocitla se společnost Rexair v dokonalé startovní pozici pro poválečný hospodářský boom. Společnost měla na trhu pevné základy a nebylo Američana, který by neznal slovo Rexair.

Rozmach příležitostí

V roce 1948 prudce stouply prodeje vysavačů Rexair. Do jisté míry se o to zasloužil mladý prodejce z města Owensboro v Kentucky. J.V. Sanders, kterému se přezdívalo „Sandy“, viděl ukázku stroje Rexair a odešel do Detroitu ve státě Michigan s pevným odhodláním stát se „nejlepším prodejcem, jakého kdy společnost měla“.

Tím se také stal, ale dosáhl toho ještě více: pomohl společnosti Rexair růst a prosperovat. „Sandy“ se stal vzorem využité příležitosti, kterou společnost Rexair nabízela, a v roce 1953 se stal jedním z 5 regionálních manažerů v nově ustanovené státní distribuční síti společnosti Rexair.

Zrození Rainbow

Rok 1955 přinesl výrazně vylepšený vysavač Rexair. Měl štíhlý elegantní tvar a dvojnásobně výkonný motor oproti svému předchůdci. Vedení společnosti Rexair se rozhodlo překřtít ho na „Rainbow“.

Růst společnosti Rexair byl enormní. Šlo o výsledek kombinace skvělého výrobku, tvrdé práce a plného nasazení prodejců i regionálních manažerů, odhodlání a vize vedení.

Rexair míří do budoucnosti

Vydání časopisu Rexevents z února 1959 oznámilo velkou novinu: „VELKÉ SNY SE STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ — Sanders a společníci kupují Rexair.” J.V. Sanders plně ovládl společnost Rexair a jako prioritu si vytkl úkol plně rozvinout „Příležitost Rainbow“.

Prodejci Rainbow měli nyní možnost stát se nezávislými obchodníky. Prodejci, manažeři a distributoři Rainbow tak mohli přímo dosáhnout svých osobních cílů a vytoužených finančních odměn.

Závazek neustálého zlepšování

V roce 1969 společnost Rexair otevřela závod o rozloze více než 9 000 metrů čtverečních ve městě Cadillac ve státě Michigan. Díky odhodlání pracovníků společnosti Rexair neustále inovovat výrobek se zařízení Rainbow dál rozvíjelo a na trhy byla uvedena řada důmyslných vylepšení – nové nástavce, hubice Power Nozzle, AquaMate a další.

Nový Rainbow D3, který se začal prodávat v roce 1980, znamenal první zásadní změnu modelu za 20 let. S novým a plynulejším motorem se model D3 stal prvním strojem Rainbow, který byl schválen pro „mokré vysávání“.

Stroje Rainbow po celém světě

Už v roce 1947 měla společnost Rexair pobočky v Kanadě, na Kubě a v Mexiku. Ale až v osmdesátých letech mezinárodní prodej vysavačů Rainbow vyrazil strmě kupředu. Společnost Rexair vyvinula mezinárodní prodejní a distribuční síť a vysavače Rainbow byl upraveny tak, aby splňovaly specifické požadavky zemí celého světa.

V roce 1986 oslavila společnost Rexair svoje zlaté výročí a uvedla na trh nejnovější model Rainbow: D4. Tento produkt byl plodem 5letého plánování, konstruování a testování! Sám J.V. Sanders o něm prohlásil, že se jedná o „nejlepší čisticí systém na Zemi.“

Vstříc skvělé budoucnosti

V roce 2001 vedení společnosti Rexair převzal Paul Vidovich jako prezident a CEO a v roce 2002 byl rovněž zvolen předsedou představenstva.

Paul zahájil svou kariéru v oboru v roce 1971. Stoupal ve firemní hierarchii stále výš a sbíral úspěchy v oblasti přímého prodeje. Jeho mimořádné schopnosti lídra a znalost společnosti dovedly společnosti Rexair k obrovským úspěchům na americkém i na zahraničních trzích.

Nejnovější vývoj revolučního produktu

V roce 2011 se objevilo nové ztělesnění všech aspektů pojmu Rainbow. Výsledkem intenzivního plánování, výzkumu a obrovských finančních investice je nový vysavač Rainbow, který nabízí takovou úroveň výkonu a čištění, jaká nemá v oboru čištění domácností konkurenci.

Dnes je společnost Rexair LLC silnější než kdy dříve. Díky živé a neustále rostoucí mezinárodní prodejní síti, špičkovým výrobním a technologickým centrům a oddanému a odhodlanému týmu vedení je společnost Rexair v dobré odrazové pozici pro budoucí úspěchy, a to jak vlastní společnosti, tak každého prodejce a distributora v globální rodině Rainbow.

Připraveni na budoucí úspěch

Dnes je společnost Rexair LLC silnější než kdy jindy. V roce 2019 jmenoval předseda představenstva společnosti Rexair Paul Vidovich novým prezidentem a generálním ředitelem Rexair Momira Popovice – jako pátého generálního ředitele v historii společnosti. Jako inovátor a lídr na trhu poskytuje Rexair zákazníkům bezkonkurenční produkt, který je trvale v popředí technických inovací. V této tradici pokračuje Rainbow SRX a je bezpochyby největším průlomem v systémech čištění domácnosti i nadále bude dávat společnosti Rexair náskok v oboru po mnoho dalších let.